Przestrzeń ludzi otwartych na nowe

Pełna wersja: Alkoholizm – ktoś miał z tym styczność?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy ktoś miał styczność chociażby w rodzinie czy pośród bliskich znajomych z problemem alkoholizmu? Chce poznać objawy bo od pewnego czasu podejrzewamy mojego brata o to, że coś przesadza. Jeśli to mam nadzieję, że nie jest jeszcze za późno i uda mu się jakoś pomóc.
A co takiego robi? Nawalony co wieczór wraca z roboty? Nie wiem, ostatnie pieniądze przepija?
U mnie brat to się dobrze kamuflował z tym problemem, dużo pił, ale często informował że zostaje na przykład u kolegi na noc to wracał trzeźwy potem do domu i nikt nie podejrzewał że jest jakiś problem. Wkrótce zaczęło jednak wyłazić, a jemu pozostała tylko terapia…
jak naprawdę tak ciągle pije to zainteresujcie się odtruciem alkoholowym bo źle chłopak skończy.
Przede wszystkim to wiecznie nie ma pieniędzy, a do tego wiele razy widziałem w jego domu poukrywane butle po różnych alkoholach, fakt że kupuje takie porządniejsze, ale co to za rozbica, kazde alko niszczy człowieka, nie widziałem go jako tako strasznie pojane jeszcze, ale z całą pewnościś sprawa ta mnie strasznie niepokoi i dlatego piszę do was.
powiem jak śledczy, heh Big Grin jak macie same poszlaki i żadnych konkretów to chyba nie zostaje nic innego jak szczera rozmowa na początek. Może być niezły dym jak oskarżycie go o coś czego nie robi, a alkoholizm to sprawa naprawdę poważna. Zamiast kombinować na lewo i prawo spróbujcie pogadać z nim.
Przekierowanie