Przestrzeń ludzi otwartych na nowe

Pełna wersja: Jak zabezpieczyć dom przed włamaniami?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siema! Jako, że niemal już zbudowałem swój pierwszy dom, to mam do Was pytanie odnośnie zabezpieczenia przed włamaniami takiej posesji. Może to trochę paranoja, ale to mój pierwszy dom jednorodzinny, w życiu w takim nie mieszkałem, nawet moja babcia nie mieszkała na wsi, więc nie miałem okazji przebywać jakos dłużej w takich domkach.
A jakie środki już przedsięwiąłeś?
Na razie to wstawiliśmy drzwi antywłamaniowe i solidniejsze ramy okien. Myśleliśmyjeszcze nad roletami zewnętrznymi, ale sam nie wiem… trochę będą psuły cały wizerunek domu.
Daj spokój roletom, nie dają nic tak naprawdę, a tylko właśnie mogą źle wyglądać
Ja bym jeszcze założyła alarm dodatkowo. Jak się taki rozedrze, to nie ma bata, żeby włamywacz został na miejscu, bo raz, że nie wytrzyma hałasu, dwa, że zaraz się sąsiedzi i polcja zainteresuje Smile
To co koleżanka pisze, to jedno, ale czasem bywa tak, że i tak złodziej wpadnie po to, co mu się najbardziej podoba, bo ma na przykład tuż za szybą. Wiecie, okazja i złodziej Wink Dlatego ja bym więcej zainwestował w samo zabezpieczenie okien. Może oklejanie szyb specjalną folią?
A jak to działa? Nie słyszałem nigdy o czymś podobnym.
Bo to zasadniczo nowinka na naszym rynku. Więc można kupić chyba też w Warszawie specjalne folie ochronne, które są praktycznie niewidoczne po przyklejeniu, a przy tym sprawiają, że okna są praktycznie nie do wybicia, a przynajjmniej trzeba się przy tym namęczyć.
Aha… no dobra, to muszę jeszcze znaleźć ludzi, którzy się tym zjamują. Dzięki!
Przekierowanie