Przestrzeń ludzi otwartych na nowe
Wydziedziczenie dziecka w testamencie. - Wersja do druku

+- Przestrzeń ludzi otwartych na nowe (http://pistonki.pl)
+-- Dział: To co nam najbliższe (/dzial-to-co-nam-najblizsze)
+--- Dział: Rodzina (/dzial-rodzina)
+--- Wątek: Wydziedziczenie dziecka w testamencie. (/w-wydziedziczenie-dziecka-w-testamencie)Wydziedziczenie dziecka w testamencie. - J-23 - 05-31-2016 05:35 AM

Witam, chciałbym wydziedziczyć mojego syna, jak mam to skutecznie zrobić?


Wydziedziczenie dziecka w testamencie. - Rasowa - 05-31-2016 07:00 AM

A co zrobił syn, że chcesz go wydziedziczyc? Bo tak bez powodu, to niestety się nie da.


Wydziedziczenie dziecka w testamencie. - J-23 - 05-31-2016 07:40 AM

Mój syn mnie opuścił po śmierci jego matki, wyjechał za granicę i nie interesuje się nawet moim losem. O śmierć matki cały czas obwinia mnie i nie chce utrzymywać znajomości. Gdybym nie nauczył się korzystac z internetu to nie miałbym nawet kontaktów z wnukami.


Wydziedziczenie dziecka w testamencie. - Rasowa - 05-31-2016 09:27 AM

Hmm. Tak teoretycznie to są w polskim prawie przewidziane trzy przesłanki dopuszczające wydziedziczenie, jedną z nich jest uporczywe nie dopelnianie obowiązków rodzinnych względem spadkodawcy, czyli ciebie. Moim zdaniem to co opisałeś jak najbardziej możnaby pod to podciągnąć.


Wydziedziczenie dziecka w testamencie. - BlankaNegra - 05-31-2016 11:24 AM

A moim zdaniem nie do końca, bo nawet stosując samą wykładnię językową to niedopełnianie tych obowiązków rodzinnych musi być UPORCZYWE. A czy to co Pan opisał można pod to podciągnąć, no nie wiem.


Wydziedziczenie dziecka w testamencie. - Mietek_Monter - 05-31-2016 12:51 PM

Tak już jest że sprawy spadkowe nigdy nie są do końca jasne dla zwykłego zjadacza chleba. Moim zdaniem jak jesteś zdecydowany wydziedziczyć syna, to możesz iść do jakiegoś łódzkiego prawnika, który ci powie, co najlepiej byłoby zrobić i jak taki testament sporządzić, żeby po pierwsze był nie do podważenia, a po drugie żebyś miał pewność że twoja ostatnia wola zostanie wykonana.


Wydziedziczenie dziecka w testamencie. - J-23 - 05-31-2016 01:57 PM

A jak już syna wydziedziczę to nic nie dostanie, tak? No i jak mam znaleźć takiego adwokata co mi się tym zajmie?


Wydziedziczenie dziecka w testamencie. - BlankaNegra - 05-31-2016 02:32 PM

Wydziedziczenie to nic innego jak pozbawienie teoretycznego spadkobiercy prawa do zachowku, czyli jedej czwartej tego co dziedziczyłby z ustawy, więc tak nie dostanie niczego. Ale jego dzieci będą miały już prawo do zachowku po ojcu. Niech pan wpisze w internecie: adwokat Łódź sprawy spadkowe na pewno znajdzie Pan po wynikach jakąś kancelarię blisko Pana.


Wydziedziczenie dziecka w testamencie. - J-23 - 05-31-2016 05:04 PM

Dziękuję za wiadomość i pomoc, ale co do wnuków to i tak zamierzam im wszystko przepisać, ale tak jak mówicie nie będę robił niczego po omacku, bo na tym się nie znam więc pójdę do kogoś kto się zna.