Przestrzeń ludzi otwartych na nowe
Jak zabezpieczyć dom przed włamaniami? - Wersja do druku

+- Przestrzeń ludzi otwartych na nowe (http://pistonki.pl)
+-- Dział: Życiówka (/dzial-zyciowka)
+--- Dział: Dom & Ogród (/dzial-dom-ogrod)
+--- Wątek: Jak zabezpieczyć dom przed włamaniami? (/w-jak-zabezpieczyc-dom-przed-wlamaniami)

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniami? - Armin - 08-11-2016 08:41 AM

Siema! Jako, że niemal już zbudowałem swój pierwszy dom, to mam do Was pytanie odnośnie zabezpieczenia przed włamaniami takiej posesji. Może to trochę paranoja, ale to mój pierwszy dom jednorodzinny, w życiu w takim nie mieszkałem, nawet moja babcia nie mieszkała na wsi, więc nie miałem okazji przebywać jakos dłużej w takich domkach.

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniami? - Batog - 08-11-2016 09:47 AM

A jakie środki już przedsięwiąłeś?

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniami? - Armin - 08-11-2016 11:50 AM

Na razie to wstawiliśmy drzwi antywłamaniowe i solidniejsze ramy okien. Myśleliśmyjeszcze nad roletami zewnętrznymi, ale sam nie wiem… trochę będą psuły cały wizerunek domu.

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniami? - Batog - 08-11-2016 12:47 PM

Daj spokój roletom, nie dają nic tak naprawdę, a tylko właśnie mogą źle wyglądać

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniami? - Zolina - 08-11-2016 01:03 PM

Ja bym jeszcze założyła alarm dodatkowo. Jak się taki rozedrze, to nie ma bata, żeby włamywacz został na miejscu, bo raz, że nie wytrzyma hałasu, dwa, że zaraz się sąsiedzi i polcja zainteresuje Smile

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniami? - Plankton - 08-11-2016 01:45 PM

To co koleżanka pisze, to jedno, ale czasem bywa tak, że i tak złodziej wpadnie po to, co mu się najbardziej podoba, bo ma na przykład tuż za szybą. Wiecie, okazja i złodziej Wink Dlatego ja bym więcej zainwestował w samo zabezpieczenie okien. Może oklejanie szyb specjalną folią?

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniami? - Armin - 08-11-2016 03:03 PM

A jak to działa? Nie słyszałem nigdy o czymś podobnym.

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniami? - Plankton - 08-11-2016 04:46 PM

Bo to zasadniczo nowinka na naszym rynku. Więc można kupić chyba też w Warszawie specjalne folie ochronne, które są praktycznie niewidoczne po przyklejeniu, a przy tym sprawiają, że okna są praktycznie nie do wybicia, a przynajjmniej trzeba się przy tym namęczyć.

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniami? - Armin - 08-11-2016 07:08 PM

Aha… no dobra, to muszę jeszcze znaleźć ludzi, którzy się tym zjamują. Dzięki!